1

Komentáře k zápasům:

1. kolo FC Canary - Vykutálený prasátka út 01.09.2009 17:00 TKSPA 1 : 1 (1:0)

Soupeř známý (jaro 2008 1:4 ve výsledné tabulce dvě místa nad námi(7))

Na začátek sezóny jsme se sešli jako skoro vždy v hojném počtu - což bylo paradoxně spíš na škodu, protože někteří z nás zapomínali střídat. Tým Vykutálených prasátek nás sice v minulosti porazil, ale v zápase, ze kterého jsme měli víc my. Toto se potvrdilo i v první půli, kdy jsme měli převahu a několik dobrých šancí, které jsme ale svou zbrklostí trestuhodně zahazovali. Prosadit se dokázal pouze Milan a to u něj zcela netradičně hlavou. Ve druhé půli Prasátka vyrovnala hru a z ojedinělého útoku vyrovnala. Po vyrovnání se hrálo bez výraznějších šancí, snad jen Rony v posledních vteřinách mohl rozhodnout. Dá se říct, že jsme vzhledem k vývoji zápasu ztratili bod. A aby to Radkovi nebo líto, chytal jako vždy skvěle.

(Jak to viděl sudí: V prvním poločase podprůměrné utkání, kdy byli lepší domácí, kteří se krátce před přestávkou dostali do vedení.Ve druhé půli hosté brzy srovnali, a tak zápas skončil spravedlivou remízou.)

Góly : 26´ 1:0 Melicher

2. kolo FC Canary - Eskadra smrti út 09.09.2009 16,45 HAGI3 2 : 4 (1:2)

Soupeř neznámý.

Účast Canárků téměř stoprocentní. Opět Hagibor a vyhřívaná škvára třetí generace, která se nedá odstranit jinak, než solvinou a drátěným kartáčem. První oťukávání, první kontakt s míčem na obou stranách, dusivý prach všude kolem, pár střel na brankaře a stále nebylo patrné, kdo bude diktovat tempo celého zápasu. Po pár minutách hry bylo jasné, že se Eskadra bude snažit střílet ze všech pozic, což nám s Radkem v zádech až tak moc nevadilo. Otevření skóre se Eskadře podařilo po hlavičce, která sice moc na hlavu nesedla, ale směr do naší branky si neomylně našla. Odpovědět jsme dokázali po pěkném a pohotovém pasu za obranu soupeře. Gólman nedokázal udržet nohy u sebe a z hranice levé strany vápna propustil míč do své sítě. Byla to zas Eskadra, která se dostala do vedení a my měli co dohánět. Vyrovnání se povedlo po důsledné hře Davida, když atakoval nejistého gólmana, který si nevěděl s malou domu a na hranici vápna zazmatkoval a nabídl nám srovnání skóre. Poté se hra rozhádala, když sudí nechal rozehrát aut v okamžiku našeho střídání - gól který padl bez mrknutí oka uznal. Zraněné zápěstí Radka po prudké střele na branku a čtvrtý gól v naší síti v závěru zápasu do branky, kterou momentálně hájil náhradník Pavel, byl jen smutnou tečkou za tímto utkáním.

Góly : 8´ 1:1 Mlázovský, 42´ 2:2 Aubrecht

(Jak to viděl sudí: Z pohledu rozhodčího vyhráli zaslouženě hosté, protože měli více gólových příležitostí. Domácí až do svého odstoupení pro zranění držel brankář výbornými zákroky.)

3. kolo FC Canary - !nBev Tigers út 15.09.200919,30 NOVOB 1 : 1 (1:1)

Historicky první Canárské utkání sehrané na vysoké mezinárodní úrovni. Soupeřovo mužstvo, jak už název napovídá, bylo složeno jen ze samých zahraničních hvězd zvučných jmen posbíraných po celém starém kontinentu. Vždyť proti nám v plné síle nastoupili Portugalci, Irové, Francouzi, Angličané a to ještě nevíme, koho nepovolali z řad svých záloh. Nutno hodnotit, že to byl zápas opravdu slušný i s trochou anglické konverzace. K vedení jsme se dostali zásluhou Davida, který zopakoval svojí důslednost před gólmanem z minulého zápasu a dokázal umístit míč mezi tyče. Vyrovnávající gól přišel opět po sporném zákroku, kdy se naše mužstvo dožadovalo odpískání a jako již v minulosti mnohokrát, přestalo opět hrát. My se snad z vlastních chyb nikdy nepoučíme. Škoda bodu.

Góly : 9´ 1:0 Aubrecht

4. kolo FC Canary - Lazareth út 22.9.2009 17,45 HAGI1 4 : 0 (1:0)

Soupeř známý (jaro 2005 1:1 ve výsledné tabulce 5 míst po námi(12), jaro 2007 1:2 ve výsledné tabulce jedno místo nad námi (10))

S jistotou můžeme konstatovat, že na horším hřišti jsme ještě nehráli. Vždyť i náš gólman konstatoval dění na hřišti těmito slovy: "Já u branky soupeře viděl jen jeden velký černý mrak, ze kterého občas někdo vyběhl a zase se tam vrátil". V prvním poločase se hrálo dost zmateně až do dosažení našeho prvního střeleckého úspěchu, kdy Milan, pro něj opět netradičně hlavou, trefil tyč a zpět odražený balón poslal těsně před chapadly Lazaretského čapájeva neomylně do sítě. Za tohoto stavu jsme končili i první poločas. Tento výsledek ještě nenapovídal zhola nic o budoucím vítězi tohoto zápasu. Nutno podotknout, že jsme byli v zápase víc ve hře než soupeř, ale většinu samostatných i týmových akcí jsme trestuhodně zahazovali ještě daleko před cílem. Uklidnění přišlo až po vhazování Míly, kdy si bránící hráč lehkou tečí poslal míč do vlastní braky za záda bezmocného gólmana. Při jedné z dalších akcí, kdy se Roman dostal do čisté akce face to face proti gólmanovi, druhý jmenovaný zahrál rukou před pokutovým územím. Nařízený trestný kop metr před pokutovým územím posílá Roman přesnou střelou k tyči okolo postavené zdi přímo do sítě. Nyní se hra na naší straně trochu uklidnila, soupeř začal střídat gólmany jak na běžícím pásu - prý další možnost střídání za odpočaté. Poslední gólový úspěch zařídil David, když si počkal na padající míč, který hlavou usměrnil za brakovou čáru. Hráno čistě - fairplay.

Góly : 27´ 1:0 Melicher, 35´ 2:0 Jandečka, 38´ 3:0 Mlázovský, 58´ 4:0 Aubrecht

5. kolo FC Canary - GFC Regent B út 29.9.2009 20,15 P1 0 : 3 (0:1)

Soupeř známý (podzim 2002 2:4 ve výsledné tabulce 4 místa nad námi(6), jaro 2006 1:1 ve výsledné tabulce jedno místo pod námi (8), jaro 2007 0:3 ve výsledné tabulce 7 míst nad námi (4))

Tak ani tentokrát se nám nepodařilo otočit nepříznivou vzájemnou bilanci c GFC Regent. Tento zápas, stejně jako všechny prohrané, okomentuji jen pár hořkými slovy. Byli lepší, fotbalovější, věděli o sobě a dali góly, což se nám celých šedesát minut nepodařilo. Takže o vítězi tohoto utkání bylo rozhodnuto. Hrálo se čistě.

6. kolo FC Canary - Pragochmel Blšany B ne 18.10.2009 12,30 TKSPA 4 : 4 (3:2)

V nedělním popoledni jsme nastoupili proti tabulkově nejslabšímu týmu skupiny Pragochmelu Blšany " B". Po počátečním oťukávání se podařilo několik akcí a v polovině prvního poločasu jsme vedli už 3:0. Potom ale přišla náhodná střela soupeře od boční lajny, Radkovo zaváhání a laciný gol, který soupeře nabudil. Začali procházet naší alkoholem ovlivněnou obranou krátkými narážečkami a zachránila nás jen poločasová přestávka. V druhé půli Pragochmel pokračoval v běhavém fotbalu, který nám evidentně dělal problémy a zaslouženě vyrovnal. Když už jsme vstřelili 4. branku, soupeř prakticky z protiútoku opět srovnal. Zbývající minuty se nesly ve snaze obou mužstev o rozhodující branku, kterou ale nebyl nikdo schopen vstřelit, takže utkání skončilo remízou.

(Jak to viděl sudí:Canary šli brzy do vedení 3:0, ale pak Pragochmel zapnul na vyšší obrátky a vyrovnal. V závěru sahal i po vítězství, ale nepodařilo se)

Góly : 1´ 1:0 Virt, 5´ 2:0 Melicher, 17´ 3:0 Virt, 47´ 4:3 Pavlík

7. kolo FC Canary - Rošambo ne 25.10.2009 10,00 PANK1 1 : 0 (0:0)

Soupeř známý ((podzim 2008 5:1 ve výsledné tabulce 5. míst pod námi (9))

Proti Rošambu jsme do posledních minut čekali na 6. hráče - Rony naštěstí dorazil těsně před výkopem. Rošambo, přestože ho tvořili mlaďoši, nebylo nijak běhavé ani důrazné, což nám plně vyhovovalo. Od počátečních minut se hrálo většinou na soupeřově polovině a jen naše nemohoucnost při zakončení ho zachránila od obdržení branky. Když už jsme se dostali do slibnější šance zklamala buď finální přihrávka nebo střela, takže v poločase byl stav bezbrankový. Ve druhé půli pokračovala hra obdobně jako v prvním poločase. Naše trápení vyvrcholilo, když Milan zahodil penaltu za soupeřovu ruku ve vápně. Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou, Roman lehkou tečí změnil směr Petrovy střely a brankář už nestačil reagovat. Soupeř byl celkem neškodný - Radek musel vážněji zasahovat pouze dvakrát a jednou z toho při podběhnutí lehkého nákopu na branku. Na jeho obranu musím říct, že se většinu zápasu hrálo s míčem, který soupeř dostal u nějaké benzínky jako věrnostní dárek a podle toho míč taky vypadal.

Góly: 58´ 1:0 Pavlík

(Jak to viděl sudí: Zápas hraný v duchu fair-play. Vyrovnané utkání s minimem šancí. rozhodl větší důraz hráčů Canary)

8. kolo FC Canary - Perpetis st 28.10.2009 19,45 HRAB 2 : 3 (2:1)

Soupeř známý ((jaro 2007 1:4 ve výsledné tabulce 3 místa nad námi 8))

Historie se opakuje. Stejně jako před dvěma roky jsme proti Perpetisu nastupovali o jednoho muže v poli méně. Naštěstí Rony dorazil a po deseti minutách se již připojil a dorovnal síly na hřišti. Na střídačce nás Perpetis však válcoval i nadále. Byli jsme to však my, kdo držel celý první poločas otěže. Náš první gól padl po Bédově přetaženém autu z pravé strany na levou zadní tyč a hlavičkou usměrněný balon skončil za zády bezmocného a v zákrocích zcela nejistého gólmana. Soupeř však dokázal srovnat, ale opět jsme se vzchopili a Pavel po dalším nejistém zákroku gólmana při odraženém míči zavěsil přesně pod břevno. Za tohoto stavu jsme otáčeli strany. V druhém poločase se začala projevovat únava na našich plících. No, ale byli jsme to opět my kdo střílel branky. Protože však padly do naší sítě, počítaly se na konto soupeřovo a byl to on, kdo se nakonec radoval z výsledku a zisku dvou bodů. Hráno v duchu fair-play a žlutá karta udělená Petrovi nebyla za zákrok úmyslný.

(Jak to viděl sudí: Velice šťastné vítězství Perpetisu po vlastenci dvě minuty před koncem. Prakticky všechny branky padly po standartních situacích.)

Góly: 7´ 1:0 Mlázovský, 27´ 2:1 Virt

ŽK : 32´ Uhlíř

9. kolo FC Canary - Steve út 10.11.2009 19,00 P2 0:5

S prohrou s lídrem tabulky jsme kalkulovali ještě dříve, než jsme se na zápas začali převlékat. Šlo jen o to, dostat co nejméně gólů a soupeře co nejvíce potrápit herně. Nevím jak se nám to ve výsledku podařilo, ale dostali jsme o něco méně gólů než předchozí soupeři Steve a rozhodit taktiku i psychiku soupeře jsme také alespoň na pár minut také dokázali. Umístit míč za zády gólmana se nám však nepodařilo, i když David při prvním kontaktu s míčem byl hodně blízko.

10. kolo FC Canary - Sedm zbabělých čt 26.11.2009 17,30 STER3 0:0 (0:0)

Soupeř známý (podzim 2005 0:3 - ve výsledné tabulce jedno místo pod námi (6), jaro 2002 1:2 - ve výsledné tabulce dvě místa nad námi (5), jaro 2001 5:1 - ve výsledné tabulce dvě místa pod námi (10))

Na soupeře se muselo čekat a už to pomalu vypadalo, že se ani nesejde v požadovaném počtu. Na poslední chvíli však slepili sestavu tak, že se k zápasu po čekací době nastoupilo. Pak dorazily i posily. U nás dva na střídání, což bylo vzhledem k chladnému počasí dost. Na lavičce bylo chladno a Davidem přivedená slečna nás nedokázala zahřát. Asi bych toho dokázal popsat k přípravám zápasu více než k samotnému dění na hřišti, tam se prakticky nic zajímavého za celých 60 minut nestalo. Bezbrankový stav, bezzubý přístup ke hře s absolutní střeleckou impotencí na obou stranách nemohl být ani ke koukání. Zisk bodu na každé straně je až moc velká odměna za předvedené "výkony". Těšíme se na Suchou dáseň našeho odvěkého rivala. Sejdeme se všichni bez aut mezi 17-18 hodinou na Děkance.

11. kolo FC Canary - Suchá dáseň út 8.12.2009 20,45 DEKAN

Soupeř známý (podzim 2008 1:0 - ve výsledné tabulce tři místa pod námi (7), podzim 2003 0:5 - ve výsledné tabulce sedm míst nad námi(3); jaro 2003 2:0 - ve výsledné tabulce dvě místa pod námi(7); jaro 2001 0:2 - ve výsledné tabulce pět míst nad námi (3))