15 : 47

-1

Komentáře k zápasům:

1. kolo FC Canary - Sedm zbabělých UT 01/09/2005 17,00 PANK1 0 : 3 (0:1)

Zcela se můžeme ztotožnit s tím, co napsal rozhodčí: Slušně hrané utkání, ve kterém byla obě mužstva technicky vyrovnaná. V koncovce však byli lepší hráči zbabělých. Navíc byl v 53. minutě vyloučen náš gólman za hraní rukou mimo pokutové území.

2. kolo FC Canary - Směs pražský es 1. FC CT 08/09/2005 17,00 PANK1 6 : 0 (1:0)

Podle konečného výsledku by to mohlo vypadat na naší jasnou převahu na hřišti, ale nebylo tomu tak. Pravdou je, že jsme soupeře prakticky nepouštěli ke střelbě, ale oni nám taky žádný prostor nenechali zadarmo. V 7. minutě jsme otevřeli skóre a až do poločasu se nic moc nedělo. Po změně stran se soupeř snažil otočit skóre a postupně začal otevírat svojí obranu. Čím bylo skóre vyšší, tím jsme měli více prostoru pro svojí hru. Individuální akce a propracovaná souhra byla naší vizitkou v 2. poločase. Jen tak dál...

Góly: 2x Tobola, 2x Mlázovský, 1x Koča, 1x Melicher

3. kolo FC Canary - Válcovna plechu FC PO 12/9/05 16,45 CIS 2 : 1 (0:0)

I když nás dokázal soupeř na lavičce dvojnásobně přečíslit, na hřišti se mu to nepodařilo. První poločas skončil bez gólu a v druhém jsme se dvěma slepenými góly dostali do vedení, což soupeře hnalo kupředu, ale naše obrana odolávala. Skórovat se jim sice podařilo z přímého kopu, ale víc už nedokázali, tak jsme si odnášeli druhou výhru v řadě. Jen tak dál.

Góly: 2x Tobola

4. kolo FC Canary - FC AC/DC CT 22/9 17,45 CIS 1 : 1 (1:0)

Poměrně slušně hrané a vyrovnané utkání. Jednogólový náskok z prvního poločasu jsme nedokázali zvýšit, ale ani ke konci zápasu udržet. Soupeř se dokázal prosadit a na třetí dorážku dostal míč do naší sítě i přes velkou snahu naší výborné obrany. Jinak výkon brankářů na obou stranách lze hodnotit jako výborný.

Góly: Mlázovský

5. kolo FC Canary - FC Arseanal NE 09/10 HRD2 15,00 1 : 5 (0:2)

Rozhádané utkání ve kterém jsme vsadili vše na útok a na obranu jsme úplně zapomněli. Soupeř přečíslení trestal.

Góly: Koča

6. kolo FC Canary - Camberwell boys CT 13/10 PANK1 16,45 3 : 1 (1:1)

Velmi prašné hřiště menších rozměrů, kde jsme se v prachu a na malém prostoru jen obtížně hledali. I když soupeř zahustil prostor před svou brankou, podařilo se nám poměrně brzy otevřít skóre. Soupeř sice dokázal ještě do poločasu srovnat, ale jak pozdější vývoj utkání ukázal, byla to první ze dvou střel, u kterých musel náš gólman zasahovat. I tak 50% úspěšnost střel je pro soupeře slušná statistika. Hned v první minutě druhého poločasu jsme zavěsili podruhé a ke konci utkání jsme přidali ještě jeden. Zcela jistě by si soupeř zasloužil daleko větší brankový příděl, ale jeho hustá obrana plnila svojí roli téměř dokonale. Zbývá jen doplnit, že všechny naše góly zavěsil Michael Koča. Prostě nenahraje a nenahraje.

Góly: 3x Koča

7. kolo FC Canary - VZ CT 20/10 PANK1 16,30 1 : 4 (1:2)

Velmi slušně hrané utkání, bez faulů a zbytečného dohadování. Ale tentokrát jsme na soupeře nestačili. Poměrně brzy si soupeř vypracoval dvou brankové vedení, které jsme ještě do poločasu snížili z přímého kopu. v druhém poločase jsme dostali ještě dva góly a o výsledku bylo rozhodnuto.

8. kol FC Canary - KY.Č.LE FC CT 29/9 19,30 ARIT2 1 : 0 (1:0)

Umělý trávník a osvětlení je pro nás terén zcela nezvyklý. Chvilku nám trvalo, než jsme novým podmínkám přivykli. Osvětlení, které je umístěné poměrně nízko, nám dělalo problémy po celý zápas. Utkání bylo hráno čistě se šancemi na obou stranách. O výsledku rozhodoval jediný vstřelený gól z konce prvního poločasu. V samém závěru může soupeř děkovat štěstěně, protože několikrát vykopával míč takřka z brankové čáry.

Góly: Koča

9. kolo FC Canary - Orange Predators PO 05/09 17,00 TKSPA 0:3 (0:3)

Velmi slušně hrané utkání. Soupeř byl prostě přesnější ve střelbě, i když jsme mu museli jedním vlastním gólem pomoci k vítězství.

10. kolo FC Canary - PIVOJ ZM NE 20/11 13,45 PANK3 10:1 (5:0)

Velmi slušně hrané utkání, zasloužilo si ochozy plné diváků. Ale nás se na utkání taky sešlo jen potřebný počet. Tolik branek jsme v jednom utkání nedali již několik mnoho let(naposledy jsme dokázali vstřelit 8 gólů 11/04/2002). Soupeř hrál fair play.Čestný gól nám soupeř dal až dvě minuty před koncem utkání. POZOR! V tomto utkání nebyl k dispozici ani jeden klasický útočník, vše zajišťovala záloha a obrana!

Góly: 4 Beránek, 4 Melicher, 2 Jandečka

11. kolo FC Canary - Prázdnej balon 1.FC NE 04/12 10,00 CIS 6 : k

Soupeř se nedostavil a tak poslední zápas sezóny se bude řešit od stolu.

8

Konečná tabulka: Ročník: 2005, Sezóna: JARO, Liga: 8. Liga, Skupina: B.

3

1. kolo FC Canary - Strážci Vesmíru UT 29/03/2005 18,15 Pertoldova 1:1 (1:1)

Hřiště bylo ideální na plážový volejbal a ne na fotbal, což se výrazně podepsalo na hře obou mužstev. Na tomto terénu se toho moc vymyslet nedalo, protože míč si po kontaktu se zemí dělal co chtěl. Konečný výsledek 1:1 byl po našem výkonu ideální konečný stav utkání, zklamaný mohl být spíš náš soupeř.

2. kolo FC Canary - CFG Suchdol UT 5/04/2005 Pertoldova 0:5 (0:2)

Druhé setkání s GFC Suchdol, podruhé stejný výsledek. Stejné hřiště jako v minulém kole, stejný terén. Soupeř byl fotbalovější, ale za celý zápas šlo na naší branku asi deset střel (z toho tři do tyče). Náš jindy skvělý gólman neměl svůj den, a tak jsme si odnesli pětibrankovou prohru. Po druhém odehraném zápase je na našem kontě šest obdržených gólů, to je více než polovina za celou loňskou sezónu.

3. kolo FC Canary - Fotbaloví básníci Petřiny UT 12/04/2005 Hagibor 5:7 (2:4)

S tímto soupeřem jsme se již setkali na jaře 2001 a i tenkrát jsme si odnesli prohru (3:4). Zápas se pro nás vyvíjel celkem dobře a již po pár minutách jsme vedli 2:0. Pak se po dvou šťastných gólech soupeř na nás dotáhl a do poločasu ještě otočil na 2:4. Po poločase jsme znovu inkasovali a už to s námi vypadalo dosti nahnutě. I když se nám nepodařilo výsledek otočit, zápas jsme ke konci zdramatizovali a dotáhli na 5:6. Sedmý gól do naší sítě padl v samém závěru utkání. Čistě hrané utkání s hokejovým výsledkem.

4. kolo FC Canary - JUDr. Brouk Pytlík UT 19/04/2005 Angelovova 1:5 (0:1)

Už jsme zažili hodně a jsme zvyklí hrát fair play, ale to je pojem pro našeho soupeře zřejmě zcela neznámý. A když je to kombinované s rozhodčím NEPÍSKÁLKEM, tak úroveň zápasu silně trpí. Soupeř se v první polovině ujal vedení 1:0, ale tento výsledek jsme dokázali začátkem druhé půle korigovat. Pak se dlouho hrálo nerozhodně, když se asi 10 min. před koncem dostal soupeř po pěkné akci do vedení. V dalších minutách byl náš gólman nastřelen do obličeje a zůstal bezvládně ležet na zemi, čemuž rozhodčí ani soupeř nevěnovali nejmenší pozornost, naopak soupeř skóroval. Ještě dlouho trvalo, než se náš gólman vzpamatoval a znechucen vývojem utkání přestal naší branku střežit jako doposud. Další dva góly - bez komentáře.

5. kolo FC Canary - Lazareth CT 21/04/2005 Císařská louka 1:1 (1:1)

Čistě hrané utkání bez faulů, které jsme si chvílemi museli řídit bez účasti píšťalky rozhodčího. Ovšem jak na naší straně, tak na straně soupeře se každý provinilec přiznal k faulu, teči nebo ruce zcela dobrovolně (naprosto odlišný přístup k zápasu než náš minulý soupeř). Za konečné skóre musí zcela jistě soupeř poděkovat svému gólmanovi, protože dokázal zcela nemožné a vychytal co se dalo. Naše střely na bránu dokázal bravurně krýt a likvidovat, i když někdy s velkou dávkou štěstí. Vždyť jsme na něj stříleli takřka nepřetržitě (zvláště v druhé půli), nastřelili jsme 3x tyč a 2x břevno, ale dát vítězný gól se nám prostě nepodařilo. Dokonce i v poslední minutě odpískaný faul těsně za hranicí pokutového kopu dokázal neomylně chytit. Všechna čest. Děkujeme soupeři za pěkný zápas.

6. kolo FC Canary - Motol FN UT 03/05/2005 Pankrác 0:4 (0:2)

Další nepovedený zápas. Stále se na hřišti hledáme a nemůžeme se sehrát. Soupeř nás pozičně přehrával a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Nedokázali jsme víc střílet na ne příliš jistého brankáře soupeře. Jistě byl připravený za sebe něco pustit, ale my jsme toho nevyužili. Snad příště.

7. kolo FC Canary - OrangeBoom UT 10/05/2005 Karlín 2:1 (0:1)

Soupeř nás přečíslil, a to jsme ještě ani nekopli do míče. Proti naší sestavě bez možnosti střídat se na nás soupeř chystal asi s patnácti hráči a navíc jejich věkový průměr byl minimálně dvacet let pod naším. První gól do naší branky padl hned v začátku utkání a to vlastní při nešťastném nastřelení z rohu hřiště. Pak se soupeř prakticky dostal jen k jedné střele na naší branku, ale naproti tomu, ani naše snažení se nedařilo gólově zúročit. Jedna nastřelená tyč, párkrát vyražený míč gólmanem do volného prostoru před branku, ale gól ne a ne padnout. Až pár minutek před koncem - přetažený aut na zadní tyč, hlavička mezi tyč a brankáře a bylo vyrovnáno. Netrvalo snad ani minutu a při samostatném průniku si prudkou střelu z ostrého úhlu gólman sám nasměroval do své sítě. I když soupeř mohl střídat hokejovým systémem, nedokázal nás uběhat (my se nedáme) a vítězství jsme si odnášeli my. Musím dodat, že zaslouženě.

8. kolo FC Canary - PNN CK UT 17/05/2005 Zelená liška 2:1 (0:1)

Zápas měl stejný průběh jako minulý týden. Soupeř se ujal vedení v začátku utkání, ale závěr zápasu byl opět v naší režii. Nejprve přišlo vyrovnání na 1:1 a těsně v závěru utkání jsme otočili výsledek na svou stranu. Konečně se začalo dařit, ale asi forma přišla pozdě.

9. kolo FC Canary - Ratajský Démoni UT 31/05/2005 Zelená liška 3:2 (0:1)

Soupeř se brzy ujal vedení a v prvním poločase měl jistě více ze hry. Ovšem zcela nezvládl úvod do druhého poločasu a nám se podařilo třikrát skórovat. Sice se soupeř v závěru utkání dokázal vybičovat k velkému tlaku, ale skóroval pouze jednou. Takže jsme si dva body za vítězství připsali my.

10. kolo FC Canary - Senioři Praha UT 07/05/2005 Pankrác 2 1:2 (1:0)

Názvem senioři, ale věkem starší dorost. Vždyť jejich věkový průměr byl minimálně 10 let pod naším. Brzy jsme se s přímého kopu ujali vedení. Brankář nedokázal nadvakrát lehce tečovaný míč zareagovat. Určitě jsme měli v prvním poločase více šancí a soupeře k naší brance pouštěli jen ojediněle. Ovšem v závěru první části hry se nám začala lepit smůla na paty. Nejprve se nám zranil brankář a za pár minut i útočník a rázem jsme byli bez možnosti střídání. Postupně nás opouštěli síly, ale k otočení výsledku pomohla soupeři více náhoda než jejich herní výkon. Vyrovnání na 1:1 bylo z vlastního gólu po rohu a gól na 2:1 pro soupeře padl po autovém a hlavičce až v závěru utkání. Velkou zásluhu na výhře Seniorů měl jejich gólman, který mnohokrát dokázal na poslední chvíli zabránit jasnému gólu.

11. kolo FC Canary - Strahovská 10 UT 21/06/2005 Císařská louka 1:2 (1:0)

Tak a poslední zápas je za námi. Svým vývojem bylo utkání dost podobné zápasu se Seniory Praha. Vedení jsme se ujali poměrně brzy po hrubce gólmana, který si míč z přímého výkopu našeho brankáře sám usměrnil za svoje záda. Soupeř nedokázal v prvním poločase využít penaltu, která se odrazila od obou našich tyčí zpět do hřiště. Určitě nás soupeř uběhal, protože jsme opět neměli nikoho na střídání, ale do střeleckých akcí jsme je pouštěli ojediněle. Přesto dokázal ve druhém poločase otočit výsledek na svou stranu. Ještě v poslední minutě jsme mohli po rohovém kopu vyrovnat, ale rozvlnila se pouze boční síť. Gratulujeme soupeři k získání dvou bodů a postupu do 7. ligy, ale upřímně - hráli jsme v naší skupině i s kvalitnějším soupeřem, který na postup nedosáhl.