0:66

0

Komentáře k zápasům:

1. kolo FC Canary - Tuscarora B PO 04/09/2006 19,30 ARIT1 0 : 2 (0:1)

Hřiště Aritma dobře známe. Na jaře jsme zde končili sezónu vítězstvím 4:1, ale na tento výsledek jsme nedokázali navázat. Zřejmě se na nás projevila dvouměsíční prázdninová pauza. Prázdninový trénink každého z nás se omezil maximálně na kopání desítek (někdo i dvanáctek). Neuběhlo moc času od úvodního hvizdu, Tuscarora si párkrát vyměnila míč mezi sebou a první střela směrem na naší branku skončila za zády našeho gólmana. Hrálo se poměrně ve vysokém tempu, ale nedařilo se nám dostat do zakončení. Soupeř byl v první půlce evidentně aktivnější. Ve druhém poločasu jsme se na polovině soupeře dokázali párkrát prosadit, ale k brance to nevedlo. A tak soupeř po obrané chybě trestal druhým gólem. S výsledkem 2:0 jsme se i se soupeřem za tmy nad hřištěm loučili. Utkání bylo sehráno velmi čistě a v duchu fair-play z obou stran.

2. kolo FC Canary - LSD Praha ST 13/09/2006 18,00 K3 3 : 0 (2:0)

Soupeř se dostavil se značným zpožděním a na hřiště se moc nehrnul. Jako kdyby už tušil vývoj celého utkání. Na první gól jsme nemuseli dlouho čekat. Milan, po chybné rozehrávce soupeřova gólmana, dostal míč přímo na nohu a tak mu chladnokrevně z deseti metrů, bez přípravy, vrátil k jeho pravé tyči. Už teď jsme věděli, že největší slabina soupeře je v brance. Do poločasu Milan zavěsil ještě jeden gól, takže jsme do šaten odcházeli z dvougólovým náskokem. Soupeři se sice v druhém poločase navzájem snažili vyburcovat k vyšším výkonům, ale mužstvo to bylo velmi mladé a bojovné avšak bez letitých zkušeností, kterých mají Canáři na rozdávání. Často nám nechávali otevřenou obranu a na druhé straně hřiště jejich útoku chyběla muška. Všechny jejich střely končily mimo naše tyče, anebo náš (tentokrát bezchybný) gólman výtečně kryl. Třetím gólem jsme jen udělali vítěznou tečku za tímto utkáním. Hrálo se velmi čistě na obou stranách. Jestli si dobře pamatuji, tak rozhodčí odpískali pouze začátek, konec a jeden šlapák.

Góly: 2´ 1:0 Melicher, 15´ 2:0 Melicher, 36´ 3:0 Mlázovský

3. kolo FC Canary - Wyllitým PO 18/09/2006 16,30 K2 6 : 0 (0:0)

Konečný výsledek vypadá jako kontumace, ale není tomu tak. Po pár minutách hry už nám bylo jasné, že si proti Vilíkům můžeme dovolit hrát na tři útočníky a občas podpořit naší obranu jedním stáhnutým útočníkem. Dlouho jsme se ale nemohli u soupeřovy branky prosadit a jediná slibná střela ve dvacáté minutě z dvaceti metrů orazítkovala břevno Vilíkům. Po této střele si pak Gólman musel vrátit bránu zpět na své místo. I když z této akce gól nepadl, už nám bylo jasné, že tudy vede cesta do sítě. V poločase jsme odcházeli do šaten za bezbrankového stavu. Po poločase na sebe už góly nedali dlouho čekat. Ve 34. minutě Pepa přetáhl aut na zadní tyč a Roman krásným olejem protlačil míč mezi tyčí a gólmanem. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat a obrana a psychika soupeře se sesypala. Po třetím góle hlavou přímo po výkopu našeho gólmana už Willibrankář zahazoval rukavice a začal své spoluhráče častovat nadávkami. Čtvrtým gólem Pepa předvedl svou pravačku, když z pozice střílejícího obránce z 25 metrů málem protrhl síť. Pátý gól prošel celou obranou bez povšimnutí obránců a mezi nohama brankáře. Šestý gól už byla jen třešnička na dortu, kdy se gólman snažil položit do střely, ale padáček poslaný nad jeho položeným tělem Goléma skončil neomylně v síti. A to už soupeřův gólman psychicky neunesl, začal pokřikovat na rozhodčího a napadat naše útočníky jak smyslů zbavený. Po závěrečném hvizdu se rozeběhl k rozhodčímu a popsal mu celý zápis o utkání, že ovlivnil vývoj utkání, pískal jednostranně atd. atd. Jeho čmáranice v zápise zabraly skoro celé místo, takže na vyjádření ke hře neměl rozhodčí ani místečko. Pak se k zápisu ještě písemně vyjádřil jeho spoluhráč s tím, že je to blázen a to co napsal se nezakládá na pravdě. Škoda, až na tento závěrečný incident to bylo docela slušně hrané utkání (z pohledu vítěze určitě).

Góly : 34´ 1:0 Pavlík, 36´ 2:0 Mlázovský, 43´ 3:0 Mlázovský,49´ 4:0 Trávníček, 50´ 5:0 Pavlík, 51´ 6:0 Mlázovský

4. kolo FC Canary - Fotbaloví básníci Petřiny PO 25/09/2006 16,30 K1 5 : 0 (4:0)

Historie : Jaro 2001 prohra 3:4, jaro 2005 prohra 5:7. Jak je vidět, vždy padalo hodně gólů, máme se na co těšit a soupeři co vracet.

Bylo co vracet a vrátili jsme jim to i s úrokama. Básníci se ještě nestačili na hřišti rozkoukat a už vytahovali poprvé míč ze své sítě. Po pár dalších minutách nás soupeř nechal tvořit hru uprostřed hřiště a po centru, který obrana naprosto ignorovala, jsme už vedli 2:0. A nyní už jsme hráli v naprosté pohodě a postupně zatěžovali konto Básníků dalšími góly. V poločase už jsme vedli čtyř brankovým rozdílem. Poslední pátý gól pár minut před koncem byla jen závěrečná tečka za naším dnešním výkonem. Náš gólman opět udržel čisté konto, i když v tomto případě slovo "udržel" není to pravé, protože na něj šly tři střely za celý zápas. Hrálo se čistě a fair-play. Když se daří, tak se daří.

Góly : 1:0 Plichta, 2:0 Mlázovský, 3:0 vlastní, 4:0 Mlázovský, 5:0 Plichta

5. kolo FC Canary - GFC Regent B ÚT 03/10/2006 20,15 P2 1 : 1 (0:1)

Historie : Podzim 2002 prohra 2:4.

Tak na umělé trávě se nám moc nedaří. Rovný povrch není pro naší léty vytříbenou techniku to nejideálnější. My potřebujeme, aby nám míč odskakoval jinam než chceme. Teprve pak je to ten správný zážitek ze hry. Zápas jsme začali aktivněji, ale gólman soupeře nás nenechal vyniknout. V polovině prvního poločasu se hra začala vyrovnávat. Z toho dokázal soupeř využít, když střelu od poloviny hřiště Radek vytáhl na břevno, ale míč se vznesl jako svíce k nebi a pak spadl na přihlížejícího útočníka, který stál půl metru od naší brankové čáry. Tento šťastný gól přerušil Radkovi neprůstřelnost. Pak se dlouho na hřišti nic herně nedělo. Gólman soupeře byl nepřekonatelný a všechny naše střely s přehledem kryl. Až čtyři minuty před koncem, po vhazování, si srazil ramenem míč do vlastní sítě bránící hráč Regentu. A tak se nám v závěru utkání podařilo urvat alespoň jeden bod.

Góly : 55´ 1:1 Mlázovský

6. kolo FC Canary - Juventus Pivus PO 09/10/2006 16,45 ZARUB 0 : 2 (0:1)

Historie : Podzim 2003 1:1

Druhá letošní prohra, podruhé 0:2, podruhé po jednom góle v každém poločase.Z tohoto zápasu vyšel vítězně soupeř. Hra byla na obou stranách vyrovnaná, ale štěstěna se přiklonila na stranu Juventusu. Podařilo se jim dvakrát překonat našeho gólmana, ale pro nás zůstala soupeřova branka zakletá. Čistě hrané utkání.

7. kolo FC Canary - Panika Praha FC B PO 16/10/2006 16,30 K1 0 : 1 (0:0)

Historie : Podzim 2003 výhra 5:1, podzim 2004 výhra 4:0

Tak tentokrát jsme nezopakovali výsledky z minulých vzájemných střetnutí. Hra byla zcela vyrovnaná na obou stranách a k zakončení jsme se nedostávali a soupeř také na. Většina hry se odehrávala ve středu pole s nakopávanými míči od gólmanů. Soupeř se však dvě minuty před koncem dostal do vedení a tak to zůstalo až do závěrečného hvizdu.

8. kolo FC Canary - Paseka FC ÚT 24/10/2006 19,30 TKSPA 3 : 5 (1:3)

Že proti nám nastupuje lídr tabulky jsme dobře věděli. Hned po úvodním výkopu nám bylo jasné, proč je Paseka na čele. Ale první jsme se z gólu radovali my. Psala se první minuta, naše první střela do skrumáže před brankou a míč skončil s pomocí tyče v soupeřově brance. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Druhá minuta přinesla vyrovnání skóre. Do poločasu nám soupeř dokázal odskočit o dva góly a vše vypadalo rozhodnuté. Ale druhý poločas začal pro nás slibně. 33. minuta přinesla náš druhý a 50. dokonce vyrovnávací gól. Ovšem soupeř nijak neznervózněl a dokázal v závěru dvěma góly rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

Góly : 1´ 1:0 Mlázovský, 33´ 2:3 Pavlík,50´ 3:3 Mlázovský

9. kolo FC Canary - Pivaři SO 04/11/2006 12,30 PANK1 6 : k

Kontumace. Pivaři byli ze soutěže vyločeni.

10. kolo FC Canary - Stork Wings FC NE 12/11/2006 11,15 CIS 0 : 0 (0:0)

Vyrovnaný zápas, šance na obou stranách. Soupeř neproměnil penaltu. Nikdo nedokázal využít své šance. Hráno čistě.

11. kolo FC Canary - TotalHam NE 26/11/2006 16,15 TKSPA 3 : 1 (2:0)

Férově odehrané utkání úrovní odpovídající 8. lize, ve kterém byly Canary produktivnější. TotalHam zachránil od vyšší prohry jeho nejlepší hráč Plevka.

Góly : 20´ 1:0 Krubholc, 30´ 2:0 Melicher, 48´ 3:0 Melicher