0:66

0

Komentáře k zápasům:

1. kolo FC Canary - Suchá Dáseň Čt 04.09.2008 17,00 TKSPA 1 : 0 (1:0)

Soupeř známý (podzim 2003 0:5 - ve výsledné tabulce sedm míst nad námi(3); jaro 2003 2:0 - ve výsledné tabulce dvě místa pod námi(7); jaro 2001 0:2 - ve výsledné tabulce pět míst nad námi (3))

Náš letitý rival Suchá dáseň. S ním se již několik let přetahujeme o body do výsledné tabulky. Musíme uznat, že byli tentokrát lepší při hře v poli, ale jejich síla končila někde u půlící čáry a směrem na naší branku byli zcela bezzubí. Za celý zápas dokázali jen jednou orazítkovat břevno a kromě ojediněle odražených míčů neměl náš koncový lapač vůbec žádnou práci. My jsme se ke střelám dostávali také ojediněle, ale byli jsme rozhodně blíže gólu než soupeř. Břevno se nám podařilo orazítkovat taky, ale rozhodnout zápas musel až Béda, který střelou přes celé hřiště zavěsil přesně pod víko. Gólman nestačil ani reagovat, a to měl slunce v zádech. Až na neúmyslné fauly hráno v duchu fair play.

Góly : 29´ 1:0 Trávníček

2. kolo FC Canary - Arseanal ČT 11/09/2008 16,45 ANG 1 : 1 (0:1)

Soupeř známý (podzim 2005 1:5 - ve výsledné tabulce tři místa pod námi(8); jaro 2003 6:0 ve výsledné tabulce pět míst pod námi (10); jaro 2002 3:1 - ve výsledné tabulce těsně pod námi (8)

S tímto soupeřem jsme měli historicky lepší bilanci a i po tomto zápase to tak zůstalo, protože jsme vykopali remízu. Ta ještě v našem vzájemném klání chyběla a předchozí konečné výsledky byly vždy divoké.

Góly : 14´ 1:1 Trávníček

3. kolo FC Canary - Ši Kio ČT 18/9/2008 16,30 PANK1 1 : 1 (0:1)

Soupeř neznámý.

Pankrác a její škvára třetí generace pokrytá dvoucentimetrovým černým prachem nás zadýchala ještě dříve než obvykle. Do hry jsme určitě vstoupili lépe než soupeř, ale byl to právě on, kdo se v desáté minutě radoval z prvního úspěchu. Střelu sice blokoval Béda, ale tak nešťastně, že obloučkem zapadla za záda Radka. Pak se hra přesunula převážně do středu pole s ojedinělými výpady na obou stranách. Až v druhé půli po nacvičeném signálu po autu Pavel zasouval k tyči, bylo vyrovnáno a Béda si připsal další asistenci. V posledních minutách se sice soupeř snažil strhnout výsledek na svou stranu a úplně otevřel obranu, ale netěžil z toho nikdo a rozešli jsme se smírně remízou. Velmi slušně hrané utkání v duchu fair-play.

Góly : 45´ 1:1 Virt

4. kolo FC CANARY - CFG SUCHDOL ČT 25/9/2008 19,30 TKSPA 6 : 3 (4:0)

Soupeř známý (jaro 2005 0:5 - ve výsledné tabulce dvě místa pod námi (9); podzim 2002 0:5 - ve výsledné tabulce 5 míst nad námi (5))

Tak to byl fotbal. Soupeře jsme v první půli vůbec k ničemu nepustili a když náhodou propasírovali míč k naší obraně nebo do autu, Béda bez mrknutí oka trestal střelou přes celé hřiště přímo pod vrchní klacek. V prvním poločase se trefil hned třikrát a zajistlil si tak čistý hattrick v rozpětí devíti minut. Čtvrtou brankou po vhazování opět Bédy kontroloval poločasový výsledek Pavel. Po změně stran Béda zahrál ve vápně rukou a rozhodčí v rozporu s novými pravidly nařídil penaltu. To trochu rozhodilo naší koncentraci a toho soupeř ihned využil a snížil na rozdíl o dva góly. I na to jsme dokázali reagovat a Pavel přímo z rohu za pomocí soupeřových zad poslal míč opět za záda gólmana, čímž ho prakticky vyhnal z rukavic a dresu s číslem 1. Pak přišel opět ke slovu Béda a jeho rána přes celé hřiště přímo pod víko. Korigování výsledku soupeřem na konečný stav 6:3 bylo jen tečkou za celým utkáním. Hráno čistě v duchu fair-play.

Jen krátká poznámka jak to viděl rozhodčí : Podivný zápas, ve kterém obránce Canary nastřílel čtyři góly, aniž by se obtěžoval vstoupit na polovinu soupeře. Čtyři branky přes celé hřiště, to se jen tak nevidí.

Góly : 18´ 1:0, 25´2:0, 27´ 3:0 Trávníček, 30´ 4:0 Virt , 35´ 5:2 Virt , 47´ 6:2 Trávníček

5. kolo FC CANARY - DTS Praha NE 5/10/2008 15,00 PANK2 3 : 0

Zápas se nesl v duchu FAIR-PLAY. Bylo to moc fajn...

Góly : 5´ 1:0 Melicher, 25´ 2:0 Aubrecht, 43´ 3:0 Turečková

6. kolo FC Canary - Hvězdná pěchota st 8/10/2008 17,00 NOVOB 6 : k

Kontumace.

7. kolo FC Canary - Spící Jeleni st 15/10/2008 17,00 BECH 1 : 1 (0:1)

Ona to byla pro nás víc výhra než remíza. Mladý, uhlazený, ještě neochmýřený tým, který součtem svého věku dosahoval k věku našeho lapače v bráně. Soupeř nastoupil do utkání s vervou a touhou po vítězství. Jejich práce s míčem a tah na bránu však končil většinou na naší obraně, případně u chytače. Ani my jsme nebyli bez šancí a k dosažení branky nechybělo mnoho. První se však radoval soupeř, když se k odraženému míči dostal útočník Spících jelenů a z oleje překonal Radka střelou pod klacek do prostřed brány. Za tohoto stavu jsme nastupovali i po přestávce, kdy jsme podobnou střelou kontrolovali výsledek. A tento nerozhodný stav vydržel až do závěrečného hvizdu, i když nutno podotknout, že vítězství bylo na dosah nám i soupeři. Hráno v duchu fair-play.

Góly : 31´ 1:1 Mlázovský

8. kolo FC Canary - Ministerstvo obrany po 17/11/2008 12,30 PANK2 1 : 5 (1:1)

Ministerstvo obrany mělo mírnou převahu, kterou v závěru korunovalo góly. Zápas se zlomil po druhé brance Ministerstva.

Góly : 24´ 1:1 Melicher

9. kolo FC Canary - Mistix FC ne 09/11/2008 11,15 ZLICH 6 : 2 (6:1)

Škvára páté generace. Zápas zcela v naší režii. V poločase bylo prakticky rozhodnuto a ve druhém jsme již skóre nenavyšovali. Hráno v duchu fair-play.

Góly : 8´ 1:1 Pavlík, 10´ 2:1 Virt, 15´ 3:1 Virt, 20´ 3:1 Virt, 25´ Uhlíř, 27´ 5:1 Pavlík

10. kolo FC Canary - Rarach FC čt 27/11/2008 20,15 P3 1 : 2 (1:1)

Velmi smíšené pocity se nám po tomto zápase honily hlavou. Ztracené body těsně před koncem zápasu a k tomu navíc z přičinění rozhodčího, když v rozporu s novými pravidly odpískal ruku těsně před vápnem. Toho soupeř dokázal využít k dosažení branky a tím se dostal do hry.

Góly : 1:0 Pavlík

11. kolo FC Canary - Rošambo ne 7/12/2008 16,15 STOD 5 : 1 (1:1)

Tak v tomto zápase nás zcela jistě nejvíce zaskočil náš brankář, když se nechal hned první střelou přes celé hřiště přeskočit míčem a ten samozřejmě skončil v jeho brance. Rychlým vyrovnávajícím gólem na 1:1 jsme se brzo dostali zpět do hry. Tak skončil i první poločas. Začátkem druhého poločasu jsme se trochu trápili a nedokázali jsme soupeřovu branku pokořit, až se Milanovi podařilo propadlý míč z golmanovi náruče nasměrovat za jeho záda. Třetí gól po přetaženém autovém vhazování za záda všech až za zadní tyč a přesně načasovaného naběhnutí a střele z úhlu mezi tyče uklidnil naše kopačky a zdálo se, že už celý zápas dohrajeme v klidu. Za chvilku se ale střelecky utrhl David a z vápna poslal gólmana opět lovit míč do jeho sítě. Poslední závěrečnou tečkou se opět prosadil David, když po křižné nahrávce Milana z levé strany skluzem zakončil. Utkání hráno velmi slušně. Jestli si dobře pamatuji, tak rozhodčí ani nepoužil píšťalku. Rozhodnuto, dobojováno. Dobrá sezóna.

Góly :10´ 1:1 Mlázovský, 38´ 2:1 Melicher, 54´ 3:1 Mlázovský, 55´ 4:1 Aubrecht, 58´ 5:1 Aubrecht